Włochy znajdują się w południowej Europie na Półwyspie Apenińskim. To niezwykle piękny kraj, do którego warto się wybrać o każdej porze roku. Włochy słyną z zapierających dech w piersiach widoków i wyjątkowych zabytków. Nic dziwnego, że rok w rok mnóstwo turystów odwiedza ten kraj. Włochy zawierają zarówno wspaniałe góry, jak i liczne malownicze wybrzeża. Włochy słyną ponadto z wyśmienitej kuchni i wybornej kawy. Nic, tylko jechać (albo: płynąć)!

Rejs statkiem

Rejsy statkami z roku na rok stają się coraz bardziej popularne – coraz więcej osób docenia walory takiego wypoczynku. Rejs statkiem – Włochy – biuro podróży oferuje Ci niesamowitą przygodę! Kto nie chciałby spędzić czasu na wyposażonym w liczne atrakcje statku i przy tym odwiedzać przeróżne wspaniałe miejsca. Rejs statkiem do Włoch to zdecydowanie wspaniały pomysł dla każdego, kto uwielbia morskie klimaty, a przy tym kocha to, co oferują Włochy. A oferują bez wątpienia bardzo wiele. Niesamowita atmosfera tego kraju oraz piękno tamtejszych widoków i budowli porwie każdego. Rejs to niezapomniany wypoczynek – na statku można się zrelaksować i spędzić bardzo miło czas, a zwiedzanie nadmorskich miejscowości to ekscytujące przeżycie.

Palermo

Palermo to zdecydowanie niezwykłe, pełne różnorodnych atrakcji miejsce. To największe miasto Sycylii. Sycylijski klimat, tamtejsze budynki, targowiska, to wszystko sprawia, że czujemy się trochę jak w zupełnie innym świecie. Jest to świat zdecydowanie warty poznania. 

Palermo urzeka swoją wielokulturowością. Oprócz rodowitych Włochów mieszkają tu także przybysze z Afryki czy z Bliskiego Wschodu, co nadaje niepowtarzalnego klimatu temu miastu. 

W Palermo roi się od niesamowitych zabytków. W końcu to miasto bardzo stare. Przed naszą erą tereny tego miasta zamieszkiwali Fenicjanie, potem przejęli je Grecy. Potem oczywiście miasto to zostało zdobyte przez Rzymian. Palermo spotykały bardzo różne koleje losu. Koniec końców miasto to stało się częścią Zjednoczonych Włoch.

Najlepiej odwiedzać Palermo w późnej wiośnie lub wczesnej jesieni – wtedy unikamy zarówno nadmiernych upałów, jak i nadmiaru turystów. Dobrym pomysłem na odwiedzenie tego miasta jest pażdziernik – bowiem wtedy odbywa się tam festiwal Le Vie dei Tesori, oferujący przeróżne atrakcje, takie jak wystawy czy darmowe zwiedzanie wybranych zabytkowych budynków. Jednak w gruncie rzeczy każda pora jest dobra, by wybrać się do Palermo.

Co warto zwiedzić w Palermo? Bez wątpienia trzeba się przejść ulicą Via Vittorio Emanuele – jest to najstarsza i jednocześnie najbardziej znana ulica tego miasta. Tam zobaczyć możemy XVI-wieczną Nową Bramę. Warto zwiedzić Pałać Królewski, w którym znajduje się słynna Kaplica Palatyńska. Warto też zobaczyć Katedrę w Palermo czy Kościół św. Salwadora. Koniecznie trzeba też dotrzeć na ważny plac tego miasta – Quattro Canti. A to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na Ciebie w Palermo.

Warto wiedzieć, że wiele budynków w tym mieście zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Salerno

Salerno to zdecydowanie bardzo malownicze włoskie miasto portowe. Nie jest to miasto bardzo oblegane przez turystów – i dobrze, bowiem dzięki temu można zaznać nieco więcej spokoju niż w innych włoskich miastach.

Co warto zobaczyć w Salerno? Z pewnością godną zobaczenia jest XI-wieczna katedra św. Mateusza w Salerno  to jedna z największych atrakcji tego miasta, ma ona niezwykły kształt i kolorystykę. Lecz nie tylko z wierzchu katedra ta prezentuje się pięknie – w środku robi dokładnie tak samo duże wrażenie, są w niej widoczne m.in. wpływy bizantyjskie. Innym zabytkiem, który trzeba zobaczyć w Salerno, jest zamek Arechi. Ma on bogatą historię i przepiękny wystrój. Obecnie w zamku tym znajduje się restauracja, ale warto także odwiedzić muzeum zamkowe. W porcie w Salerno możemy zaś zobaczyć inne oblicze miasta – nowoczesne zabudowania także robią niemałe wrażenie. Warto pójść w Salerno na promenadę i oczywiście odpocząć na plaży.

Civitavecchia

Civitavecchia to port, w którym rozpoczyna się czy kończy wiele rejsów. Bez wątpienia warto zapoznać się z tym miastem. Znajduje się tam m.in. Muzeum Archeologiczne, Muzeum Morza czy Łaźnie Tauryńskie. Czymś, co także warto zobaczyć, jest Forte Michelangelo XVI-wieczny fort. Sporym zainteresowaniem cieszą się również tamtejsze katedry. Warto także przespacerować się wzdłuż portu i podziwiać statki, jakie do niego wpływają.

Podsumowanie

Włochy to niesamowity kraj. Oprócz takich znanych miast jak Rzym, Florencja, Wenecja czy Mediolan, można też odkryć piękne miasta nadmorskie: Palermo, Salerno oraz Civitavecchię. Palermo to miasto, które zdecydowanie warto odwiedzić. Jest to miasto kontrastów, panuje w nim niesamowita atmosfera, która uwodzi wielu turystów. Wspaniałe budynki, jakie można tam znaleźć oraz klimat targowisk czy kawiarń jest niepowtarzalny. Salerno to również piękne miasto, nieco zapomniane, lecz nie tracące swojego uroku. Tam także znajduje się wiele ciekawych zabytków, a rozpościerające się krajobrazy są naprawdę cudowne. Zaś Civitavecchia to miasto słynące głównie z portu, lecz i tam warto przespacerować się i zwiedzić co nieco.